• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت


امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: راهنمای تنظیمات شبکه در ویندوز 10
حالت موضوعی
#1
خط تلفن بوق آزاد ندارد؟
مودم را از مدار خارج کنيد . خط تلفن را چک کنيد در صورتي که بوق آزاد شنيده نشد با 117 تماس بگيريد وخرابي تلفن را ثبت كنيد.

چراغ لينک مودم چشمک زن است ؟
اين مشکل به دليل برقرار نشدن ارتباط فيزيکي ايجاد مي‌شود، ابتدا بررسي كنيد خط تلفن بوق آزاد داشته باشد، تمام کابل‌ها، سوکت‌ها و قطعات فيزيکي را بررسيي كنيد. خط تلفن به صورت مستقيم بايد وارد پورت مودم شود.
براي برطرف كردن مشکل، گوشي تلفن، دستگاه نمابر، را جدا كنيد و از خروجي مودم ، پورت را به گوشي تلفن وصل کنيد.
در صورتي که لينک باز هم ثابت نشد به خروجي مودم يک گوشي وصل کنيد و از اين طريق با پشتيباني تماس بگيريد. (مهران فردوسی – 09139012285)علامت ضربدر قرمز رنگ بر روي کانکشن مشاهده مي شود   
کابل شبکه شما به صورت فيزيکي قطع شده است، کارت شبکه، کابل متصل به مودم وسوکت پشت مودم را بررسي كنيد.چراغ مودم شما هنگامي که با تلفن صحبت مي‌کنيد، ثابت است ولي به محض قطع شدن تماس لينک شما چشمک زن مي‌شود ؟
ممكن است كه پريز تلفن شما مجهز به نويزگير باشد؛ بنابراين ابتدا از وجود برق‌گير (نويزگير) بر روي پريزها اطمينان حاصل كنيد و در صورت وجود آن را خارج كنيد. (اطمینان حاصل نمایید که دو شاخه ضد برق در مدار تلفن وجود ندارد)چراغ مودم در هنگام مکالمه با تلفن چشمک زن می شود ؟
در این حالت حتما دقت داشته باشید به ازای هر گوشی تلفن یک میکروفیلتر و یا اسپلیتر سالم حد فاصل پریز و گوشی تلفن نصب باشد.تمام چراغ های هاي مودم شما جز پاور خاموش است؟
تمام کابل‌هايي را که به مودم متصل شده است از مودم خارج و آداپتور برق را قطع كنيد. ۵ دقيقه مودم را خاموش نگه داريد. آداپتور مودم را دوباره وصل کنيد.
نکته مهم : در زمان نوسان برق، حتما" مودم را خاموش کنيد.نمی توانم ADSL Connection خود را پیدا کنم ؟
از طریق آدرس روبرو start/control panel /network connection ، می توانید ADSL connection را پیدا نمایید.
اگر در Network Connection هیچ Connection وجود نداشت ، وشما مودم را با پورت USB ، نصب نموده بودید، مجددا درایور USB ، را نصب نمایید.تمام تنظیمات مودم صحیح است ولی اینترنت من قطع و وصل می شود؟
یکی از رایج ترین موارد و دلایل قطعی اینترنت (ADSL) وجود امواج الکترونیکی و الکترومغناطیسی میباشد ، این گونه مشکلات میتوانند به صورتهای ذیل باشند:
گوشی های تلفن بی سیم و دستگاه های ارتباطی یکی از وسایلی هستند که این گونه مشکلات را ایجائد می کنند. گوشی های تلفن بی سیم بدلیل کارکردن در رنج فرکانسی 2.4GHZ باعث ایجاد تداخل با دستگاه های ADSL یا دستگاه های شبکه بی سیم می شوند.تمام تنظیمات مودم صحیح است ولی اینترنت من قطع و وصل می شود؟
یکی از رایج ترین موارد و دلایل قطعی اینترنت (ADSL) وجود امواج الکترونیکی و الکترومغناطیسی میباشد ، این گونه مشکلات میتوانند به صورتهای ذیل باشند :
گوشی های تلفن بی سیم و دستگاه های ارتباطی یکی از وسایلی هستند که این گونه مشکلات را ایجاد می کنند. گوشی های تلفن بی سیم بدلیل کارکردن در رنج فرکانسی ۲/۴GHZ باعث ایجاد تداخل با دستگاه های ADSL یا دستگاه های شبکه بی سیم می شوند .سرعت ADSL من کم است ؟
بطور کلی سرعت در سرویس های ADSL بدلیل پخش بین چند مشترک قطعی نیست. مثلا اگر شما یک سرویس ۱۲۸ گرفته باشید نمی‌توان و نباید انتظار داشته باشید همیشه همین سرعت را داشته باشید بلکه سرعت شما تا ۱۲۸ است و ممکن است در مقاطعی از زمان از ۱۲۸ پایین تر نیز بیاید.
 برای مشاهده سرعت خود در هر زمان باید از نرم افزار Du Meter استفاده کنید.
همچنین دقت کنید که پایین آمدن سرعت شما ممکن است بدلیل استفاده سایر نرم افزارها یا ویروس های موجود بر روی سیستم شما نیز باشد. مثلا ممکن است در مقاطعی از زمان یک نرم افزار یا خود ویندوز بدون اینکه شما متوجه باشید از اینترنت اطلاعاتی جهت بروز رسانی خود دریافت کند و موجب پایین آمدن سرعت شما بشود. برای تشخیص این موضوع می‌توانید از نرم افزار NetLimiter استفاده کنید. همچنین باید مطمئن باشید بر کامپیوتر شما یک ویروس کش مناسب نیز نصب شده باشد.
 محدودیت حجم در سرویسهای ADSL چگونه سنجیده می‌شود؟
محدودیت حجم بر اساس مجموع میزان دریافت و ارسال اطلاعات شما (اعم از دانلود، مشاهده صفحات و سایتها و ...) سنجیده می‌شود. برای مشاهده حجم استفاده شده خود به این قسمت بخش کاربران بروید. چنانچه نیاز به افزایش حجم سرویس داشتید با نماینده ی که به شما سرویس را ارائه می دهد ، تماس حاصل فرمائید.
  


 
پاسخ
  


پرش به انجمن:


Browsing: 1 مهمان