• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 194 رای - 1.69 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: اموزش نصب رام کاستوم(سفارشی ) بر روی گوشی های سونی - از ابتدا تا حرفه ای شدن
حالت موضوعی
چه ارروی؟
فست بوت پوشه رو کپی کردید تو درایو سی؟
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
(09-23-2014، 09:58 PM)Amin_Mansouri نوشته: چه ارروی؟
فست بوت پوشه رو کپی کردید تو درایو سی؟
windows cannot find cd.make sure you typed the name correctly

فست بوت موقع نصب به این آدرس کپی میکنه C:\Users\novin-c0\AppData\Local

پاسخ
توی یه مسیر دیگه کپیش کنید
بزاریدش درایور d
جا c رو تغییر بدید ب d
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ
با سلام من دو مشکل داشتم برای آموزش گوشی xperia x10i که قرار دادین یکی اینکه در سایت گزینه گوشی من وجود نداره xperia x10 ویکی دیگه
این کد*#*#7378423#*#* روی گوشی من پیغامی که میده اصلا نشان دهنده لاک یا آنلاک گوشی من نیست میشه منو راهنمایی کنین چطور bootloader گوشیمو آنلاک کنم؟

پاسخ
(03-19-2013، 05:30 AM)Amin_Mansouri نوشته: درود
حدود فکر کنم 2 سال پیش یه گوشی سونی اریکسون آرک خریدم ,تا اینکه اندروید 4.0.4 اومد اون موقع ها برای گوشی ارک اس اول ارائه شد و بعد برای سونی اریکسون ارک
خلاصه گوشیو فلش زدم رام 4 رو نصب کردم به مدتی کار کردم دیدم مقدار رم زیادی میگیره .و سرعت گوشی کمه میدونید که گوشی های 2013 مثل XPERIA Z یا XPERIA S مقدار بسیار زیاد تر رم و پردازشگری نسبت به گوشی های ارک و یا ایکس 10 و یا ارک اس دارند.
اندریود 4 به بعد بدرد گوشی های مانند XPERIA Z میخوره نه یک گوشی که پردازنده 1 گیگا هرتز داره
من بهتون پیشنهاد میکنم رام اندروید ورژن 4 رو بر روی این گوشی ها نصب نکنید چون سنگین هستند و مقدار مصرف باطری زیاد تری هم استفاده میکنند و همچنین بخاطر کمبود فضای رم توی بازی ها هم دچار افت فریم میشوید .
میخوام یک سری اموزش ها بهتون بدم که حتی اماتور باشید و تازه این مدل گوشی خریده باشید بدون مشکل روت کنید فلش کنید رام نصب کنید و ....
یقین داشته باشید بعد از خوانندن این مطالب به راحتی یاد میگیرید.
خوب این روش رو روی گوشی خودم سونی اریکسون ارک انجام میدم توجه کنید برای بیشتر گوشی های سونی یکسان هستند فقط رام ها و کرنل ها فرق دارند.
حالا من بر روی گوشی ارک تست میزنم که شما هم با من به راحتی یاد بگیرید.
پس با من همراه باشید تا یک رام سفارشی با یک سری برنامه کاربردی با هم نصب کنیم !
باز کردن بوت لودر :
اولین راه برای نصب رام و کرنل سفارشی اینه که باید بوت لودر گوشی باز کنید.
حالا این بوت لودر چیه؟
بوت لودر چیست؟
بوت لودر قفلی است که شرکت سازنده گوشی ما برای گوشی قرار داده تا ما نتوانیم رام هایی به غیر از رام های رسمی بر روی گوشی خود نصب کنیم.

-چگونه بفهمیم بوت لودر گوشی ما آنلاک یا لاک ( باز یا بسته ) است؟
کافیست کد زیر را در گوشی خود شماره گیری کنید: 

کد:
*#*#7378423#*#*

سپس منویی ظاهر میشود. Service info را انتخاب کنید. سپس Configuration را انتخاب کنید.

اگر پایین Bootloader unlock Allow: Yes نوشته شده باشد یعنی بوت لودر شما لاک ( بسته ) است و شما اجازه ی باز کردن آن را دارید.

اگر عبارت Bootloader unlocked: Yes نوشته شده باشد یعنی بوت لودر گوشی شما آنلاک ( باز ) است.

اگر بوت لودر گوشی رو باز نکنیم خواستیم کرنل یا رام رغیر سمی نصب کنیم ,انجام نمیشه اگر زیاد هم سعی کنید گوشی بریک میشه و باید به اقای تعمیر کار هزینه بالای 50 هزار تومان بدید.

پس اولین کار باز کردن بوت لودر گوشی خود هست.
توجه :
باز کردن بوت لودر 
گارانتی گوشی از بین میره(البته گارانتی توی ایران معنی نداره انچنان)
2 اپدیت از سمت سونی دیگه دریافت نمیکنید چیز مهمی نیست در عوضش میتونید رام های مختلفی نصب کنید.
بسیار ساده به شما اموزش میدهم خدا رو شکر شرکت سونی کاری کرده که راحتی میتونید انلاک کنید.
روی گوشی خود عدد زیر رو شماره گیری کنید
*#06#
یک کادر باز میشه که سریال گوشی به شما میده 
سریال رو یادداشت کرده (تتوجه کنید چندین بار سریال رو یادداشت کرده که اشتباه نکنید)
سپس برید به ادرس زیر
http://unlockbootloader.sonymobile.com/unlock/step1

دکمه YES,IM SURE رو بزنید.
و سپس تیک 2 عبارت زیر رو بزنید : 
I acknowledge that use of the boot loader may void the phone’s warranty. I acknowledge that, if Sony does perform any warranty repairs, Sony may charge a service fee for additional costs associated with the modified software.

و سپس دکمه I ACCEPT رو بزنید.
 در قسمت NAME اسم خود رو بدید در قسمت EMAIL ایمیل خودتون رو بدید(توجه کنید ایمیل سالم و صحیح بدید چون کی(سریال ) به ایمیل شما ارسال میشه
و در قسمت IMEI or MEID *  
سریال گوشی رو بدید توجه کنید اگر سریال شما 1 رقم از حد مجاز بیشتر بود(یعنی که اگر بیشتر از 14 رقم بود( و از شما ایراد گرفت مشکلی نیست عدد اخر سریال (در صورت مشکل) رو وارد نکنید.
خوب بعد از چند ثانیه یک ایمیل به شما ارسال میشه که حاوی KEY یا سریال جدید برای باز کردن بوت لودر هست.
برای انلاک کردن و نصب کرنل نیاز به درایور و fastboot دارید.
لینک دانلود :
http://trainbit.com/files/7396219884/fas...s.com).rar
خوب فایلی که در لینک بالا ارائه داده بودم را دانلود کنید (توجه در صورت باز نشدن از نرم افزار winrar استفاده کنید . 
وقتی که فایل فشرده رو باز کردید Flashtool-drivers.exe رو اجرا کرده
در لیست باز شده مدل گوشی خود رو تیک بزنید و در انتها 2 گزینه دیگر FlashMode و fastboot رو تیک بزنید و  ادامه بدید تا همه درایور ها نصب بشن
پوشه fastboot رو به روت یا شاخه اصلی درایو  C انتقال بدید
درایور ها برای چی باید نصب بشن ؟
وقتی درایور رو نصب میکنید سیستم عامل سخت افزار گوشی شما رو شناسایی میکند و میتونن با هم ارتباط برقرار کنند در صورت نصب نکردن امکان انلاک کردن و فلش کردن گوشی نیست !

توی ویندوز 7 و 8 کافیه استارت منو رو باز کنید و cmd رو تایپ کنید cmd یا همان Command Promt رو اجرا کنید.
دستور زیر رو تایپ کنید :
cd c:\fastboot

و حالا دستور زیر رو تایپ کنید ( لطفا در این قسمت بسیار توجه کنید) 

کد:
fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKEY

جای KEY در جمله بالا همون سریال که براتون ایمیل شده رو قرار بدهید(جایگزین کنید) توجه کنید که اشتباه سریال رو قرار ندید .
توجه: برای ادامه مطلب باید حتما درایور رو نصب کنید گوشی خود را خاموش کنید باطری گوشی رو جدا کرده و دوباره جا بزنید ,سپس دکمه منو روی گوشی خود رو فشار بدید و کابل usb رو وصل کنید .
چند ثانیه صبر کنید تا درایور گوشی شما شناسایی شود و سپس دکمه Enter رو بزنید میبینید که در عرض چند ثانیه به راحتی بوت لودر گوشی شما باز میش.د و مراحل انلاک کردن شروع میشود.

اگر گوشی شما شناسایی نشد و اتفاق خاصی انجام نشد مشکل از درایور گوشی شما و یا به طرز گفته شده گوشی رو صل نکردید.
بنظر من از سیستم عامل 32 بیت استفاده کنید ,و طی تجربه خودم هنگام فلش زدن گوشی خود رو به پورت usb 3 وصل نکنید.
خودم نوت بوکم asus k45vd بود وقتی گوشی به پورت usb 3 وصل کردم با مشکل مواجه شدم ولی به پورت usb 2 وصل کردم مشکلم حل شد.
برای اینکه بفهمید گوشی بوت لودرش باز شده به روشی که در ابتدا توضیح دادم حتما چک کنید که بوت لودر انلاک شده باشد.
خوب در این قسمت یاد گرفتید بوت لودر گوشی خود رو باز کنید و با خیال راحت بتونیم فلش بزنیم یا کرنل دلخواه رو نصب کنیم.

خیلی اسون بود...
در مبحث بعدی فلش زدن رام و کرنل رو اموزش خواهم داد.
با سپاس امین منصوری :-)

دوست عزیز توی سایت سونی گوشی xperia x10 i نیست که من add کنم

پاسخ
سلام من یه گوشی سونی اریکسون x10 دارم ومیخوام روش رام نصب کنم وقتی که بوت لودر رو باز کردم توی گزینه ی Configuration . Bootloader unlock Allow: YesیاYesBootloader unlocked: نداره حال باید چیکار کنم

پاسخ
سلام
با flashtool
اقدام به انلاک کنید
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ
من اکسپریا x10 دارم اصلان چیزی به نام ریکاوری مود نداره هر کلیدی که روی گوشی بود رو گرفتم هرک اری کردم اصلان یک هم چین چیزی نداشت روش دیگری جز فول وایپ نداره

پاسخ
سلام مرسی از سایت خوبتون
اینو من تو فایل هایی که گذاشته بودین پیدا نکردم! لطفا کمکم کنیییییید
فایل کرنلی که برای رام سونی اریکسون ارک قرار دادم داخل پوشه Kernel ARC-DooMKernel-v22_boot برید و فایل boot.img رو به پوشه درایو c:\fastboot انتقال بدید.

پاسخ