• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 22 رای - 2.64 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: قیمت هارد دیسک مجددا ارزان می شود
حالت موضوعی
پس از سیل ویرانگر تایلند که منجر به تعطیلی بسیاری از مراکز صنعتی حوزه الکترونیک این کشور شد، western digital توانسته تنها کارخانه ای باشد که با بازسازی دوباره یکی از واحدهایش فعالیت خود را دوباره از سر گیرد. شروع کار مجدد وسترن دیجیتال که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دیسک سخت دنیاست باعث کاهش قیمت این محصول و در نتیجه کاهش قیمت کامپیوتر و لپ تاپ می شود.

به گزارش زومیت بر اساس اطلاع رسانی یکی از مقامات رده بالای wd، این کمپانی در این هفته توانسته یکی از واحد های مهم تولیدی خود در bang pa-in تایلند را بازگشایی کند. نزدیک 60% از محصولات western digital در تایلند تولید می شود و این شرکت تقریبا 37000 کارگر را در این کشور به استخدام خود در آورده است. سیل سنگینی که در اواسط ماه اکتبر جاری شد موجب ویرانی این ناحیه گردید و شرکت هایی چون wd و سونی مجبور شدند مراکز تولیدی خود در این منطقه را تعطیل کنند.

با توجه به خروجی محدود wd طی شش هفته اخیر، قیمت هارد دیسک و سایر محصولات به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بیشترین افزایش قیمت مربوط به دیسک سخت های 1 ترابایت بوده که 180% افزایش داشته است. این در حالی بود که قیمت دیسک سخت در کشور ما به بیش از 400 درصد رسید.

بر اساس گفته های wd، واحد تولیدی در bang pa-in تایلند، از 15 اکتبر، تا 6 فوت زیر آب بوده است. در 17 نوامبر آب به طور کامل تخلیه شده و در پی آن گندزدایی آغاز شده است. عملیات انتقال دوباره انرژی به کارخانه در 26 نوامبر انجام شده و در تاریخ 30 نوامبر پس از آن که کمپانی همه محصولات آسیب دیده را تخلیه کرده دوباره تولید آغاز شده است. در حال حاضر این کمپانی قادر است فقط بخش کوچکی از هارد دیسک ها را تولید کند ولی انتظار می رود در سه ماهه اول سال 2012 بتواند به تولید کامل و به شکل سابق، باز گردد. wd مرکز تولید دیسک سخت دیگری در navanakorn تایلند نیز دارد که همچنان تا عمق 2 فوت غرق در آب است، اما این واحد نیز تا آخر هفته آینده کاملا خشک خواهد شد و عملیات گندزدایی در آنجا نیز آغاز می شود.
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
5 ماه از این داستان گذشته پس چرا هنوز هارد ارزون نشده؟؟تو ایران هر چی گرون بشه دیگه ارزون نمیشه.
سرمشق های آب بابا یادمان رفت
رسم نوشتن با قلم ها یادمان رفت
شعر خدای مهربان را حفظ کردیم
اما خدای مهربان را یادمان رفت
----------------------------------------------------------
معرفت درّ گرانی است که به هر کس ندهند.

پاسخ
5 ماه نشده ها !
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ
امروز 10 مارسه یعنی تا هفت روز دیگه میشه 17 مارس یعنی درست 150 روز که میشه 5 ماه تمام از اون تاریخی که گفتین میگذره. و میریم تو شش ماه.
سرمشق های آب بابا یادمان رفت
رسم نوشتن با قلم ها یادمان رفت
شعر خدای مهربان را حفظ کردیم
اما خدای مهربان را یادمان رفت
----------------------------------------------------------
معرفت درّ گرانی است که به هر کس ندهند.

پاسخ
بزن دس قشنگه رو سلامتي پروين خانوم خوب جمله اي گفت كاملا صحيح 100% يه زماني قيمت گوشي بخاطر نفت و دلار رفت بالا ديگه يه قرون نيوردنش پايين...
به اميد روزي كه من 2 تا 2ترا رو سيستمم داشته باشم

پاسخ
شما 2×2TRA می خواید چیکار؟ ؟؟؟؟ HuhHuhHuh

تو اینجا قیمت اینقدر میره بالا تا پول از دست مردم دربیاد بعد رکود ایجاد بشه ! یعنی کسی نداشته باشه بخره ... مشکلی دارین می تونین برین :idea:
باید حرف زورو نشنوم کر شم فقط -- تو نه رفیق ریگی نیست به کفشم نترس

نه ، نه من تروریست نیستم -- من رو کاغذ می بازم ولی تئوری نیستم

باید دردای دلمو و تو دلم چال کنم -- تا چشمای من یه روزی  یهویی خیس  شن

پاسخ
با عرض سلام این همه حرف ها درسا اما این را ببینید که باید همیشه یک تعدادی سرمایه دار سود فضایی ببرن و بعد قیمت پایین بیاد همین جور که هارد 500 به قیمت حدود 200 هزار هم رسید که الان دارد هر روز پایین تر میاد و پایین تر انشاالله امروز 135 تومن در اوایل اردیبهشت 91

کاش منم بتونم یک هارد اکسترنال 2 ترابایت بتونم بخرم با قیمت 130 هزار تومن حداقل

پاسخ
من که هارد یک ترابایتمو فروختم
بچه های بازار گفتن بفورش قیمت میاد پایین دمشون گرم
الانم اومد پایین :d
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ