• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 16 رای - 2.56 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: BAN چیست؟
حالت موضوعی
اخیرا سوال های متعددی در زمینه اینکه اصلا BAN چیست و آیا من بن شده ام یا خیر برای اکثر دارندگان کنسول XBOX360 پیش آمده است. در این جا سعی شده است که تا حد امکان به سوالات عمومی در این زمینه پاسخ داده شود.

* BAN چیست؟

لغت بن به معنای توقیف و تحریم کردن است و در دنیای کامپیوتری به معنای قطع دسترسی کاربر به امکانات می باشد.

* BAN شدن از XBOX LIVE به چه معناست؟

وقتی دستگاه شما بن می شود به این معنی است که کنسول شما دیگر قابلیت اتصال به LIVE را برای همیشه از دست می دهد. در این صورت شما دیگر اصلا با آن کنسول نمی توانید به LIVE متصل می شوید، دیگر نمی توانید امتیازات خود را در سایت ثبت کنید، دیگر نمی توانید دستگاه را به صورت Online، Update کنید، دیگر نمی توانید واردMarketplace بشوید و از همه مهمتر شما دیگر قابلیت انجام بازی به صورت Online را نخواهید داشت.

* چطور متوجه بشویم که BAN شده ایم؟

برای این کار زمانی که شما قصد دارید که به LIVE متصل شوید با پیغام خطا مواجه می شوید و نمی توانید متصل شوید در این صورت کافی است که Test XBOX LIVE Connection را انتخاب کنید و منتظر شوید تا مراحل تست را انجام دهد. تست کردن شامل چندین مرحله است، زمانی که شما بن شده باشید در قسمت XBOXLIVE به شما پیغام Failed می دهد، برای اطمینان از اینکه واقعا بن شده اید می توانید بروی button کناری failed کلیک کنید سپس با زدن بر روی Status Code با این پیغام خطا مواجه می شوید: Z: 8015 - 190D
یک راه دیگر هم این است که وقتی XBOXLIVE پیغام Failed را نمایش داد به اولین مرحله در بالای صفحه که Network Adaptor می باشد رفته و گزینه کنار آن را انتخاب نمایید، در این صورت یک متن در مورد اینکه این کنسول بن شده است نمایش داده می شود.
توجه کنید که در انجام مراحل تست اگر در قسمت دیگری به جز XBOXLIVE با مشکل مواجه شدید این اصلا ربطی به بن شدن و یا نشدن شما ندارد.

* Stealth Patch چیست؟

بازی های کپی XBOX360 دارای یک Patch امنیتی می باشند که هکر ها در اکثر مواقع آن پچ را با خود بازی منتشر می کنند. این پچ که به Stealth Patch معروف است ساختار دیسک های کپی را بسیار به دیسک های اصل نزدیک می کند به طوری که امکان شناسایی دیسک تقریبا وجود ندارد. اکثر بازی های جدید که توسط هکر ها منتشر می شوندpre-patched هستند یعنی همان موقع که کپی گرفته شده اند patch مورد نظر با ایمیج دیسک ادغام شده است.

* مایکروسافت چطور فهمید که دستگاه من کپی خور شده است؟

با بررسی های به دست آمده مایکروسافت از زمان های قبل اقدام به شناسایی دستگاه های کپی خور شده نموده است و این طور که به نظر می رسد فرد لاقل می بایست چندین بار ONLINE بازی می کرده تا اینکه شناسایی می شده. حالا ربطی به اینکه شما هم اکنون اکانت Gold دارید و یا Silver، ندارد. چرا که بعضی از کاربران LIVE در حدود 2 ماه پیش اکانت Gold آنها تمام شده و به Silver تغییر یافته است، اما هم اکنون با اتصال به LIVE متوجه شده اند که بن شده اند. یکی از گمان های بسیار بزرگ در این زمینه این است که مایکروسافت دستگاه های کپی خور شده را توسط بازی کپی آنها شناسایی کرده است نه از طریق خود کنسول. در واقع دستگاههایی که بازی های فاقد Stealth Patch را اجرا کرده اند بن شده اند.

* دستگاه من BAN شده است، حالا چه کار باید بکنم؟

وقتی دستگاه شما بن می شود دیگر راه فراری ندارید! به گفته خود هکر ها دستگاه بن شده را نمی توان از حالت بن خارج کرد. (البته تاکنون که این طور بوده است)

* می خواهم یک کنسول دیگر بخرم و آن را مجددا کپی خور نمایم، چه کار کنم تا دیگر شناسایی نشوم؟

یک Firmware جدید توسط هکرها به نام iXtreme firmware v1.2 ساخته شده است که می تواند از شناسایی شدن دستگاه شما در محیط LIVE جلوگیری نماید به طوریکه تمامی راه های احتمالی در زمینه بن در این Firmware بسته شده است. به عنوان مثال این Firmware در هنگام لود بازی چک می کند که آیا این بازی Stealth Patch دارد یا خیر؟ در صورتی که نداشت اجازه لود بازی را به شما نمی دهد و بازی اصلا روی آن دستگاه اجرا نمی شود. توجه کنید که این Firmware را می بایست روی یک دستگاه جدیدی که تاکنون بن نشده است نصب نمایید نه روی کنسول بن شده خودتان. در آخر باید اضافه کرد که این Firmware جدید که ضد بن شدن می باشد هنوز کارایی خود را به طور کامل پس نداده هست و هیچ تضمینی وجود ندارد که با وجود این Firmware باز بن نشوید.

* چه بلایی بر سر پروفایلی که من ساخته ام با آن هم امتیاز می آید!؟

خوشبختانه به گفته خود مایکروسافت ما با پی بردن به این مسئله که دستگاه شما کپی خور است اکانت شما را مسدود نخواهیم کرد. شما می توانید که یک کنسول دیگر خریداری نمایید و هارد کنسول بن شده خود را داخل کنسول جدید قرار دهید و با پروفایل قبلی خود به انجام بازی ها ادامه دهید.

* من قبل از اینکه بن بشوم اکانت Gold خریده بودم. اما حالا که بن شده ام چه بر سر اکانت Gold می آید؟

اگر شما اکانت گلد خود را از طریق Credit Card خریداری کرده اید می توانید با زنگ زدن به مایکروسافت درخواست لغو سرویس را نمایید. اما در صورتی که کارت Gold خریداری کرده بودید دیگر کاری نمی توانید بکنید. در صورت کلی برای استفاده مجدد از Gold خود می بایست یک کنسول دیگر خریداری نمایید و از سرویس باقی مانده خود استفاده نمایید.

* من تاکنون به LIVE متصل نشده بودم و هنوز بن نشده ام، آیا بن می شوم؟

حال وضع دوستانی که هم اکنون بن نشده اند و به تازگی به LIVE متصل شده اند (تاکنون تا به حال متصل نشده بودند) به طور کامل مشخص نیست که آیا آنها به زودی بن می شوند یا خیر! ولی در کل امکان بن شدن کسانی که تا به حال آنلاین بازی نکرده اند و دیر به دیر نیز به LIVE وصل شده اند خیلی کم است.

* من تاکنون به LIVE وصل شده بودم اما بازی Online انجام نداده بودم. آیا به زودی بن می شوم؟

همانطور که در بالا گفته شد مشخص نیست ولی احتمالش کم است.

* من به LIVE متصل شده بودم و چندین بازی Online نیز انجام داده بودم، اما از زمانی که این مسئله بن شدن به میان آمد دیگر متصل نشدم. آیا بن می شوم؟

مشخص نیست. اما این طور که از آمار به دست آمده شما هم اکنون با اتصال به LIVE متوجه می شوید که بن شده اید. پس وصل شدن یا نشدن شما نمی تواند زیاد برای جلوگیری از بن موثر باشد.

* من هم اکنون در حال بازی کردن به صورت Online هستم و هنوز بن نشده ام. آیا بن می شوم؟

مشخص نیست.

توصیه نهایی:
به هر حال مایکروسافت برای بار اول تعداد زیادی از دستگاه ها را از کار انداخت، احتمالا پس دفعات دیگری نیز وجود دارد. پس اگر شما تاکنون دستگاه خود را به LIVE متصل نکرده اید هنوز این کار را نکنید چرا که شاید با استفاده از نسخه های جدید Firmware برای همیشه کنسول شما مخفی باقی بماند، این کار بهتر از این است که دستگاه شما بن بشود و شما مجبور شوید یک کنسول دیگر خریداری نمایید.

سخن نهایی:
در نهایت هنوز به طور %100 نمی توان گفت که علت بن شدن چه بوده، پس از هر چیزی می تواند باشد.
از این به بعد هم شما هر کنسولی را که قصد خریداری آن را دارید، باید مراقب این موضوع که بن شده است یا خیر باشید.

بازی سنتر
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ

پرش به انجمن:

Browsing: 1 مهمان