• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 181 رای - 1.69 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: سوال نرم افزار هک اینترنت وای اف ای اندروید
حالت موضوعی
بچه ها هرکی انگلیسی اش خوبه توروخدا اینوترجمه کنه ببینه چی میگه.من که نفهمیدم نمیدونم برای هک وای اف ای از طریق اندروید هست یا نه . هرکی ترجمه کرد پست بزاره ببینیم چیه.خود نرم افزار هم پیوست کردم دانلود کنید ببینید چیه.
[عکس: WiFi-Kill-Screenshots.png]
متن انگلیسی
We came across an unusually powerful app earlier today: it’s called WiFiKill and it lets users on rooted Android smartphones kick off other people from WiFi networks so they can have all the bandwidth to themselves.
Developed by ponury, WiFiKill uses an advanced technique that fools all the devices connected to a WiFi network into thinking that your smartphone is the wireless router. All traffic from these devices then goes through your phone, allowing you to drop every single packet of data from them so you can enjoy a dedicated connection and feel like a hacker from some international intelligence agency (which you’re still not).
Once launched, you have to tap Off to actually turn on the service. WiFiKill then scans your WiFi network for connected devices, lists them by their IP address and allows you to kill them in three different ways which you can select from Preferences: DROP, DROP + REJECT and DROP + redirect. DROP only prohibits internet access and does not send back any response, DROP+REJECT does the same but sends back a destination-unreachable message to the source while DROP+redirect keeps redirecting user to home. All three are, essentially, equally lethal since you get all bandwidth to yourself.
I personally tested the app on my home network with a Galaxy S II and my own laptop and can confidently confirm that it works as advertised. The app made my laptop think it was connected to the internet without actually having any access to it; in other words, I could not browse the internet with WiFiKill set to “kill” my laptop’s connection.

As Uncle Ben once said, “with great power, comes great responsibility”. So, please, please use this app responsibly. WiFiKill can be downloaded for free from the link embedded below:

اینم از یک سایت دیگه
If you are using WiFi in your home or in your office than you are facing the problems like someone are using your network for surfing the Internet, in simple if someone hack into your network or if you are allow someone to use your network while they are consuming all of the bandwidth now if you want to kick them you can do this. Lets consider an another example if you are using WiFi Internet on your Android phone while you are in public place like in the coffee shop, transportation system and other place and you want to use Internet but the connection is very slow because a lot different people are using the same network (bandwidth).

Now we have a wonderful android application for root user only that will cut the network connection of other people whom you want.
What Is WiFi Kill For Android
WiFiKill allows you to scan your wifi network for devices, see their vendor and cut network connection for specified devices. This way you can get rid of network hoggers.
I personally tested the app on my home network with a Galaxy S II and my own laptop and can confidently confirm that it works as advertised. The app made my laptop think it was connected to the internet without actually having any access to it; in other words, I could not browse the internet with WiFiKill set to “kill” my laptop’s connection.

As Uncle Ben once said, “with great power, comes great responsibility”. So, please, please use this app responsibly. WiFiKill can be downloaded for free from the link embedded below:

تازه قیمتش 3 دلاره ولی من رایگان پیدا کردم

فایل پیوست شده.هرچه سریعتر بگید.حجم: 1000 کیلوبایت

رمز فایل فشرده:meisam1376.parsicoders.com

فایل‌های پیوست
.zip   Desktop.zip (اندازه 1.11 MB / تعداد دانلود: 1,323)
زندگی شهد گل است زنبور روزگار میمکدش....

پاسخ
این نرم افزار این امکان رو به شما میده که در یک شبکه WiFi افراد دیگه که وصل هستن رو به اصطلاح Kick کنین تا سرعت خودتون بره بالا ! در ضمن گوشی باید روت باشه.
نحوه کارشم بدین صورته که کاری میکنه تا بقیه دستگاه هایی که به شبکه وصل شدن فکر کنن که گوشی شما روتر و در اینصورت برنامه اونا رو می فرسته پی کارشون ...
باید حرف زورو نشنوم کر شم فقط -- تو نه رفیق ریگی نیست به کفشم نترس

نه ، نه من تروریست نیستم -- من رو کاغذ می بازم ولی تئوری نیستم

باید دردای دلمو و تو دلم چال کنم -- تا چشمای من یه روزی  یهویی خیس  شن

پاسخ
ترجمه توسط سایت www.aleax.vcp.ir
ما در سراسر برنامه های غیر منتظره ای قدرتمند بود در اوایل امروز: آن به نام WiFiKill و امکان می دهد تا کاربران در گوشی های آندروید ریشه لگد کردن با مردم دیگر از شبکه های WiFi به طوری که آنها می توانند از تمام پهنای باند را به خود داشته باشند. طراحی و توسعه توسط ponury، WiFiKill با استفاده از تکنیک پیشرفته است که احمق ها تمام دستگاه ها را به فکر کردن که گوشی های هوشمند خود را به روتر بی سیم به یک شبکه وای فای متص سپس تمام ترافیک از این دستگاه ها از طریق تلفن همراه خود را می رود، به شما این امکان را به رها کردن هر بسته تک داده ها از آنها، بنابراین شما می توانید اتصال اختصاص داده شده و لذت بردن احساس یک هکر از برخی از آژانس های اطلاعاتی بین المللی (که شما هنوز هم). ل است. پس از راه اندازی شد، شما در واقع در این سرویس تبدیل به شیر. سپس WiFiKill اسکن شبکه WiFi شما برای دستگاه های متصل شده، لیست آنها را از طریق آدرس IP خود است و اجازه می دهد تا شما را به آنها کشتن در سه راه مختلف که شما می توانید از تنظیمات را انتخاب کنید: قطره، قطره رد و ر قطره تنها منع دسترسی به اینترنت و ارسال نمیکند. هر پاسخ، قطره را رد می کند، اما می فرستد یک پیام مقصد قابل دسترسی به منبع در حالی که قطره تغییر مسیر کاربر هدایت به خانه نگه می دارد.
ها تغییر مسیر است.
هر سه نفر از آنها، در اصل، به همان اندازه کشنده از تمام پهنای باند را دریافت می کنید من شخصا این برنامه را بر روی شبکه خانگی من با یک کهکشان II S و لپ تاپ خود من تست شده و می تواند با اطمینان تایید می کنند که این آثار به عنوان آگهی

پاسخ
دادا خدا وکیلی خودت این متن رو بخونی چیزی متوجه میشی؟؟ اون بالا چکیدش رو نوشتم به زبان شیوای پارسی ...
نیازی به این یارو الکس نیست که از رو گوگل Translate تقلب کرده :exclamation:
باید حرف زورو نشنوم کر شم فقط -- تو نه رفیق ریگی نیست به کفشم نترس

نه ، نه من تروریست نیستم -- من رو کاغذ می بازم ولی تئوری نیستم

باید دردای دلمو و تو دلم چال کنم -- تا چشمای من یه روزی  یهویی خیس  شن

پاسخ