• 55 Vote(s) - 2.4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لایت باکس فریم لس آلومینیومی و انواع آن
#1
آیا در برابر هزینه*های تبلیغاتی که می*کنید، مشتری جذب می*کنید؟ به طور مثال در یک فضای شلوغ مثل مترو تهران به تبلیغات شما نگاه می*کنند؟ آیا حمل و نصب مجدد تبلیغات در مکان*های متعدد برای شما کابوس شده است؟ تیرگی، خرابی و چشمک زدن بی‎هدف پشت لایت باکس به برند شما آسیب می*زند؟ مشتری*های بالقوه چگونه فکر می*کنند؟
قطعاً هر مدیر تبلیغات دوست دارد همراه با ترندهای جدید 2019 پیش برود و بهترین تبلیغات را برای شرکت خود انجام دهد تا هم رضایت مدیرعامل شرکت را جلب کند و هم از طرفی به هدف بازاریابی خود برسد.

برای ساخت لایت باکس فریم لس حرفه*ای باید به 3 اصل مهم توجه کنید:


 
  1. طرح لایت باکس
  2. فریم لایت باکس
  3. درخشش نور پشت لایت باکس
با استفاده از چاپ دیجیتال، امروزه طرح*های سفارشی مشتری را با دقت خیلی بالا چاپ می*کنند. طرحی که چاپ می*شود، واقعی است. همان ایده*ای است که عکاس ثبت کرده؛ همان رنگ*هایی است که گرافیست انتخاب کرده و همان کاری است که مورد پسند مشتری است.
چاپ دیجیتال تقریبا معایب موجود را برطرف کرده است. سرعت، هزینه، کیفیت و دقت چاپ بالا رفته است. اما دقت کنید که هر چاپ دیجیتال، نتیجه رضایت بخشی ندارد. کاغذ یا پارچه*ای که طرح روی آن نقش می*بندد، مهم*ترین فاکتور است.
بسته به نوع کاربری لایت باکس(فضای بیرونی یا فضای بسته)، طرح را روی مواد مختلفی چاپ می*کنند، که عمدتاً از پارچه استفاده می*کنند. پارچه*ها به دلیل بادوام بودن، خط برنداشتن، سایزبندی*های بسیار مناسب و همچنین قیمت مقرون به صرفه در چاپ دیجیتال مورد استفاده قرار می*گیرند.
فرآیندی که دستگاه*های پیشرفته انجام می*دهند همراه با حرارت و فشار است که معمولا این فرآیند را تصعید هم نام می*برند و نوع چاپ را با سابلیمیشن می*شناسند. این فرآیند باعث می*شود ماندگاری طرح روی پارچه بیشتر شود. به همین سبب این نوع چاپ به ترند بودن خود در آینده ادامه می*دهد.
بک لایت طلقی، بک لایت پارچه*ای و صفحه پلکسی از دیگر آیتم*هایی هستند که در لایت باکس*های دیگر استفاده می*شوند و لایت باکس*های مگنتی، لایت باکس*های کریستالی و لایت باکس*های اسنپی از این دسته می*باشند.

چه چیزی باعث شده لایت باکس فریم لس آلومینیومی در سال 2019 به ترند بودن خود ادامه دهد؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، فریم لایت باکس سال*هاست در تنوع جنس، شکل و شبکه*ها مورد آزمایش قرار می*گیرد. آخرین کاری که مورد تایید و رضایت آژانس*های تبلیغاتی و متخصصان حوزه تبلیغات شد، طرح آلومینیومی فریم*هاست.

مزایای ساخت فریم لایت باکس با آلومینیوم

آلومینیوم به دلیل سبک بودن، مقاوم بودن، طراحی آسان، قابلیت بازیافت و دیگر عوامل، بهترین گزینه برای ساخت فریم*هاست. بنابراین در ساخت لایت باکس فریم لس از آلومینیوم استفاده می*کنند اما این علت ترند بودن نیست. به علت استفاده انبوه از آلومینیوم در ساخت فریم*ها، نوعی بازار رقابتی به وجود آماده و شرکت*ها، پنل*ها و شبکه*های آلومینیومی بسیار کاربردی می*سازند.
شاید در نمایشگاه*ها، سازه*های نمایشگاهی حرفه*ای و زیبایی ببینید، که حاصل این کار چشمنواز و با سلیقه، شبکه*های آلومینیومی هستند. فریم لس بودن لایت باکس*های آلومینیومی دلیلی دیگر برای این انتخاب است. کم عرض بودن فریم، طرح، زیبایی و جلوه خاصی به کار می*دهد. بیدلیل نیست که در مکان*های مدرن، متروها، فرودگاه*های بین المللی و مراکز تجاری، لایت باکس فریم لس آلومینیومی نصب می*کنند.
نصب طرح روی فریم آلومینیومی لایت باکس خیلی آسان و سریع صورت می*گیرد. از این رو، شرکت*هایی که تبلیغات و جشنواره*های ماهانه دارند از این طرح استفاده می*کنند و در هزینه*های تبلیغاتی خود صرفهجویی می*کنند.
وزن سبک آلومینیوم حمل آن را آسان کرده است. جایگزین قبلی این فریم*ها چوب و آهن بود. در گذشته به علت ارزان بودن از آهن و آلیاژهای دیگر آن استفاده می*کردند. ولی حمل و نقل و نصب آهن منطقی نبود. زودتر زنگ می*زد و هزینه*های رنگ کاری هم به همراه داشت. در صورتی که امروزه با توسعه دستگاه*های برش حرفه*ای، ورقه*های آلومینیوم را خیلی ظریف می*سازند و هزینه خرید آن را ممکن میسازد. گفتنی است، استفاده از چوب برای فریم لایت باکس مدت*هاست کنار گذاشته شده است و فقط در برخی از قهوه خانه*ها با دکوراسیون سنتی و الهام گرفته از خانه*های چوبی از آن استفاده می*کنند.

نور مورد استفاده در لایت باکس فریم لس آلومینیومی چیست؟

اخیرا در نورپردازی پشت لایت باکس از دو نوع تکنولوژِی استفاده می*کنند. COB LED و SMD LED 
عمدتاً در انتخاب نور مناسب، 3 فاکتور مصرف برق، عمر چراغ، نوردهی مناسب حائز اهمیت است. در مقایسه این دو نسل از LED ها به این نتیجه می*رسیم که هر دو برای استفاده در لایت باکس مناسب هستند. اما اندازه این چراغ و نوع شبکه*هایی که برای استفاده زیر لایت باکس قرار می*گیرد، در هزینه برق مصرفی تاثیر زیادی دارد که آن هم با آزمایش بدست می*آید
از این رو شرکت*های ساخت لایت باکس تلاش می*کنند، با به کارگیری تعداد و تراکم استاندارد لامپ یا دیود LED ضمن نورپردازی مناسب، در مصرف انرژی نیز صرفهجویی کنند.
هر دو تکنولوژی از عمر بسیار زیاد برخوردار هستند. دمای محیط و تنظیمات مربوط به میزان درخشش در عمر آن تاثیر دارد. که در کاربری لایت باکس باید به این موارد توجه ویژهای شود.

لایت باکس فریم لس آلومینیومی چگونه ساخته می*شود؟

لایت باکس فریم لس آلومینیومی از ترکیب طرح چاپ شده (با روش سابلیمیشن)، فریم آلومینیومی و نور LED ساخته می*شود.

منبع: ساخت لایت باکس در خانه طراحان سام
  Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1017 - Can't find file: './pxramin_parsii/mybb_threadviews.MYI' (errno: 2 "No such file or directory")
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('14668')