• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 208 رای - 1.77 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: سورس کد باز کردن پوشه از طریق ویندوز اکسپلور
حالت خطی
سلام خسته نباشید
از اینکه درخواست بنده را با اینکه سرتون شلوغ بود ، قبول کردین ممنون .
من فایل شما را گرفتم و بصورت زیر امتحان کردم ولی متاسفانه کار نکرد :
1) ابتدا یک فولدری داخل فلشم درست کردم ، بعد یکسری فایل های با پسوند درخواستی داخلش قرار دادم اما بعد از اجرای برنامه یک فرم خالی باز شد ولی هیچ کدام از فایلهای ساخته شده در داخل فولدر پاک نشدند.
2) اما بعداً همون فایلهای تست را مستقیما داخل فلش قرار دادم (بدون فولدر) که همه فایلها بجز فایلهای پسوند (com , ocx . pry) پاک شدند(یعنی فقط فایلهای با پسوند exe dll inf sys پاک شدند)

با احترام ، اشکالات برنامه :

1) بهتره به هنگام طراحی و اجرای برنامه ؛ یا برنامه فرم نداشته باشد یا در صورتی که خواستید دارای فرم باشد فرم خالی نباشد حدالامکان یک نواری سبز رنگ متحرک که خود ویندوز به هنگام کپی کردن یا دیلت کردن یا حتی نصب نرم افزار ایجاد می شه را داشته باشد.

2) اگر به دستور Bach فایلم توجه کنید ؛ خواهید دید که دستور آن بگونه ایست که اگر ویروس در داخل چندین هزار پوشۀ تو در تو هم باشد خواهد توانست آن را پاک کند ! اما این برنامه قادر به انجام اینکار نیست ! این مورد هم برایم خیلی اهمیت دارد !
و همچنین سرعت انجام پاک کردن هم باید خیلی بالا باشد تا کاربر به هنگام استفاده اصلاً معطل نشود که حداکثر زمان 2 ثانیه باشد که این زمان در این برنامه بیشتر از اجرای Bach فایل طول می کشد که حتماً باید برطرف شود .

3) این برنامه پس از اتمام کار خود (پاک کردن ویروسها) ، خود فلش را باز نمی کند که این ویژگی یکی از درخواستهای اصلی و مهم من بوده !

4) اگر خواستید فرم نداشته باشد که هیچ ؛ اما اگر خواستی از فرم استفاده کنید باید این ویژگی را هم برایش ایجاد کنید که بعد از اتمام کار پاک کردن ویروسها ، خود فرم ؛ اتوماتیک بسته شود و بجای کلمه Form1 (نام برنامه) نام کامل نرم افزار نوشته شود YA MAHDI Memory Application Remover
5) یک سوال ! آیا این برنامه قادر هست که هر چند تا فلش به USB وصل شد ویروسهاشون را پاک کنه یا فقط برای یک فلش کار می کنه ؟ و اگه قرار باشه که بعد از اتمام کار ویروس کشی ، خود فلش را هم باز کنه ؛ اون موقع برای مثال اگه ما 8 تا فلش را به کامپیوترمون وصل کرده باشیم هر 8 تاشون را باهم یکجا باز میکنه ؟ که اگه اینجور باشه یکی از نقاط ضعف برنامه محسوب خواهد شد !

البته این مطالبی را که عرض کردم به حساب به ادبی و ناسپاسی بنده نگذارید بلکه از روی دوستی و صمیمیت مون گفتم و در راستای همون هدف بزرگمون که قبلاً عرض کردم : ((کاری بکنیم که برنامه لایق نام بزرگ آقا صاحب الزمان (یا مهدی) باشد. انشاء الله .)) می باشد و باز هم از تمامی تلاشهای شما بی نهایت سپاسگذار و متشکرم .

! یک پیش نهاد خیلی مهم که حتماً نظرتون را درموردش برام بدین !

اگه لطف کنین در برنامه ای که می نویسید یک حالت شرطی هم براش تعریف کنین دیگه اونوقت برنامتون بی نظیر میشه !!
اون حالت شرطی اینه که شما ابتدا برای 8 تا فلش از F تا M ، برای هر فلش یک برنامه اجرائی جداگانه بنویسید مانند مثال زیر:

1) F.exe فقط برای فلش با نام F کار می کند و برای دیگر فلشها بی اثر است .
2)G.exe فقط برای فلش با نام G کار می کند و برای دیگر فلشها بی اثر است .
3)H.exe فقط برای فلش با نام H کار می کند و برای دیگر فلشها بی اثر است .
4)I.exe فقط برای فلش با نام I کار می کند و برای دیگر فلشها بی اثر است .
5)J.exe فقط برای فلش با نام J کار می کند و برای دیگر فلشها بی اثر است .
6)K.exe فقط برای فلش با نام K کار می کند و برای دیگر فلشها بی اثر است .
7)L.exe فقط برای فلش با نام L کار می کند و برای دیگر فلشها بی اثر است .
8)M.exe فقط برای فلش با نام M کار می کند و برای دیگر فلشها بی اثر است .

و حالت شرطی اینه که اگر هر کدام از فایلهای بالا اجرا شوند ، ابتدا برنامه چک کند که آیا فلشی به نام خودش برای مثال F وجود دارد (به کامپیوتر متصل است یا فعال است) ؟

اگر پاسخ مثبت بود ؛ شروع به اجرای بقیه فرامین کند و ویروسها را پاک کند و بعد از آن فلش را باز کند !
و اگر پاسخ منفی بود یعنی چنین فلشی با آن نام به کامپیوتر وصل نبود ؛ بقیه فرامین را اجرا نکند و هیچ اتفاقی نیافتد (چیزی را پاک نکند)!!!
که این ویژگی خیلی مهم و کیلیدی است که نمی خوام قسمتون بدم تا این ویژگی را هم در آن قرار بدین ولی نهایت تلاشتون را بکنید .

من خیلی عجله برای آماده شدن برنامه ندارم و فقط کیفیت برنامه برام مهمه (طبق اون هدف مون) پس از شما به عنوان یک برادر کوچکتر و دوست از شما تقاظا دارم حتما ویژگیهایی که در بالا براتون عرض کردم را در برنامه لحاظ کنین و من باز از زحماتی که کشیدین بی نهایت قدردان و سپاس گذارم..

با احترام " پنام "

پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: سورس کد باز کردن پوشه از طریق ویندوز اکسپلور - توسط پنام - 01-02-2012، 06:37 PM